+1-800-997-1228

The EB-5 Handbook: Publishers, Authors, And Editors

پیش گفتار

پیش گفتار از علی جهانگیری

تعریف روادید سرمایه گذاری EB-5 اغلب دچار تحریف شده است؛ تعابیری چون " خارجی ها گرین کارت می خرند"، "کارگرانی که از این برنامه برای تهدید امنیت ملی استفاده می کنند" و " کلاهبرداری است". با اینحال، من که شخصا با  سرمایه گذاران EB-5 و توسعه دهندگان پروژه هایی صحبت کردم که از طریق همین برنامه به موفقیت رسیده بودند و می دانم که این تعابیر درست نیست. یک مثالی که همچنان در ذهن من مانده مربوط می شود به یک مورد مهاجر سرمایه گذار که در سال 2014 با او ملاقات کردم. مردی بود درسال های آغازین سی سالگی که با خواهر 22 ساله اش به دفتر من آمده بود. او یک تاجر زرنگ بود که از صفر شروع کرده و یک شرکت تجاری برای تجارت در کشور خود و روسیه درست کرده بود. او این کار را نه فقط برای خودش بلکه برای خواهرش کرده بود تا اقامت آمریکا را بدست بیاورد و بتواند در دانشگاه UCLA ادامه تحصیل بدهد. این مورد، مورد عجیبی نبود، بسیاری از کسانی که من با آنها صحبت کردم همگی افراد خودساخته ای بودند که برای موفقیت به طرز فوق العاده ای زحمت کشیده و بسیاری از آنان از پولشان برای مهاجرت خانواده شان در آینده سرمایه گذاری کرده بودند. داستان این آدم ها بسیار مهم تر و آگاهی بخش تر از سخنان تحریک آمیز و احساساتی افراد ناوارد است.

درحالیکه هیچ چیز بیشتر از داشتن ایده ای تحریف شده درباره برنامه EB-5 به افراد ضربه نمی زند، با اینحال عده زیادی هیچ اطلاعاتی در مورد برنامهEB-5   ندارند. پس حقیقت محض درباره برنامه EB-5 کدام است؟ متقاضیان این برنامه دقیقا برای چه چیزی ثبت نام می کنند؟ قطعا این برنامه به سادگی "خریدن" گرین کارت نیست و کارآفرینی در آمریکا، محور این برنامه است. متقاضیان باید دسته کم 500 هزار دلار آمریکا در شرکت آمریکایی سرمایه گذاری کنند و ده شغل برای کارکنان آمریکایی با چنین سرمایه ای بیافرینند. روند کار آسان نیست اما این برنامه وضعیت برد- برد- برد را برای مهاجران از طریق سرمایه گذاری، صاحبان کسب و کار و توسعه دهندگان پروژه ها و اقتصاد آمریکا رقم می زند. برای متقاضیان، یک تقاضانامه ی موفق منجر به گرفتن گرین کارت و اقامت دائمی در آمریکا می شود. برای صاحبان کسب و کار و توسعه دهندگان پروژه ها، سرمایه گذاری از طریق برنامه EB-5 یعنی سرمایه کم خرج برای ایجاد، توسعه و حتی پس انداز در تجارت و پروژه ها. برای اقتصاد آمریکا، برنامه EB-5 یعنی هجوم سرمایه، ایجاد کار و درآمد مالیاتی که مساوی است با رشد برابر اقتصادی. با این مزایایی که برنامه EB-5 دارد، پس چرا همچنان مبهم و دور از دسترس باقی مانده است؟

 خود من هم این سوالات را داشتم و هرگز از ابتدا کارشناس برنامه EB-5 نبوده ام. وقتی برای اولین بار در مورد این برنامه شنیدم، مزایای آن فورا من را وادار ساخت تا به یکی از کارشناسان این برنامه بدل شوم. این برنامه حتی از زوایای شخصی هم برای من، بعنوان فرزند پدر و مادری مهاجر، یک وکیل سابق امور بورس و اوراق بهادار و کسی که تجارت خودش را راه انداخته است، جالب بود. متاسفانه، اکثر قریب به اتفاق موضوعاتی که در مورد EB-5 نوشته شده بود و همچنان نوشته می شود، مبهم و حاوی اصطلاحات سنگین حقوقی است. حتی من که سابقه وکالت داشتم و مشتاق دانستن درمورد این برنامه بودم، قبل از آغاز سفر به دنیای EB-5 تقریبا از ادامه آن منصرف شده بودم. مزایای بیشمار این برنامه اکثرا به دلیل زبان غیر ملموس و تهدیدآمیزی که نزدیک شدن به آن ممکن نیست،  زیر سایه قرار گرفته بود. با اینحال، من بجای اینکه جا بزنم، تصمیم به ایجاد تغییر در رسانه ای که EB-5 با آن معرفی می شد، گرفتم و همچنین تصمیم گرفتم تا این برنامه را با سادگی، با زبانی ملموس و شفاف ترویج کنم.

این هدف منجر به خلق منابع چشمگیر درباره برنامه EB-5 شد. شرکت من مجله سرمایه گذاران EB-5 را منتشر کرده و می کند که حاوی مقاله هایی از متخصصین برجسته برنامه EB-5 و تحلیلگران داخلی در مورد نکات کلیدی این برنامه است. ما همچنین وبسایت EB5investors.com را راه اندازی کرده ایم که یک سری سایت های بین المللی(وب سایت چند زبانه) را شامل می شود که اطلاعات مفید و در دسترسی درباره برنامه EB-5 ارائه می کنند. کسانی که علاقه مند به برنامه EB-5 هستند هر روز خواستار شفاف سازی درباره این موضوع از مدارک مورد نیاز برای ویزا گرفته تا مواردی که با پروژه های EB-5 سازگاری دارد، می باشند. تعداد بیشمار سوالاتی که دریافت می کنیم، نشاندهنده عدم دسترسی و درک آسان این برنامه است که روز به روز محبوب تر می شود.

اینجا، همان جایی است که کتاب راهنمای EB-5 وارد می شود. این کتاب، هم برای مهاجر از طریق سرمایه گذاری که هرگز در مورد این برنامه چیزی نشنیده است و هم برای تجار حرفه ای که سوالات خاصی در مورد سرمایه گذاری در این برنامه دارند، نقطه شروع محسوب می شود. این کتاب راهنما، برخلاف منابع دیگر نوشته شده توسط افراد، توسط گروهی از کارگزاران برجسته برنامه EB-5 که هرکدام در حوزه تخصصی خودشان می نویسند، تدوین شده است. کتاب راهنمای EB-5 با حضور وکلای مهاجرت، صاحبان مراکز منطقه ای *، توسعه دهندگان پروژه، وکلای بورس و اوراق  بهادار، یک اقتصاددان، یک سازمان امور مهاجرتی و مدیران اجرایی شرکت های سپرده گذاری در گروه تدوین کنندگان اش، خود را از لحاظ کیفی و تفاوت اطلاعاتی که ارائه می کند، از سایر کتاب های مشابه جدا می کند. من برای اینکه شما تصویری از تجربیات گسترده این افراد داشته باشید، زندگینامه نویسندگان کتاب را ضمیمه کرده ام. من واقعا خوش شانس بودم که موفق شدم با این نویسندگان با تجربه و با استعداد در گروه تالیف کتاب، کار کنم.

چگونه از این کتاب استفاده کنیم؟

 وجود نویسندگان منحصر بفرد، باعث شده است که این کتاب ساختار منحصر بفردی نیز داشته باشد. درکنار راهکار های بیشماری که در این کتاب به شما ارائه می شود، اطلاعات این کتاب متناسب با مهاجر سرمایه گذار و توسعه دهندگان پروژه، نوشته شده است.

برای رسیدن به این دو هدف متمایز،  کتاب به دو بخش تقسیم شده است که برای دو مخاطب متمایز نوشته شده است:

بخش اول: برای سرمایه گذاران خارجی

سرمایه گذران خارجی باید بدانند که زمانی که در برنامه ویزای EB-5 شرکت می کنند، باید چه انتظاری داشته باشند. بخش اول این کتاب با استفاده از اصطلاحات ساده، برنامه را توضیح می دهد و آموزش برنامه را آسان می کند و به سرمایه گذاران اطلاعات لازم برای شروع را ارائه می کند. این بخش خواننده را به سمت اصول اولیه برنامه هدایت می کند و همچنین به چگونگی پیدا کردن پروژه برای برنامه EB-5، چگونگی انجام حداکثر تلاش ممکنه برای تحقق اهداف و اینکه چگونه درخواست گرین کارت کنیم ,میپردازد. بعد از خواندن بخش اول، سرمایه گذاران قادر خواهند بود که با اعتماد تیم حرفه ای خود را تشکیل بدهند و بر روی پروژه های آمریکایی سرمایه گذاری کنند و روند دریافت گرین کارت را آغاز کنند.

بخش دوم: برای توسعه دهندگان

بخش دوم بر روی اهداف توسعه دهندگان متمرکز شده است. توسعه دهندگان قبل از اینکه به فکر بالابردن سرمایه بدست آمده از EB-5 باشند، باید بدانند که پروژه هایشان به درد برنامه EB-5 می خورد یا نه. اگر توسعه دهندگان برای سبک، سنگین کردن گزینه هایشان و برنامه ریزی متناسب وقت نگذارند، ممکن است بعد از پرداخت مخارج قابل توجه اولیه، نتوانند سرمایه بدست آمده از EB-5 را بالا ببرند. بخش دوم کتاب به توسعه دهندگان  کمک می کند تا تشخیص بدهند که سرمایه EB-5 به دردشان می خورد یانه و یاد می گیرند تا چطور برای پروژه هایشان برای سرمایه گذاران بازاریابی کنند، درمی یابند که چطور EB-5 می تواند در  ساختار سرمایه استفاده شود، گزینه های مراکز منطقه ای را بررسی کنند، سرمایه ها را در پروژه هایشان بالا ببرند و با مسئولیت هایشان در مورد بالابردن سرمایه آشنا شوند. بعد از خواندن بخش دوم، توسعه دهندگان می توانند مطلوب بودن و عملی بودن برنامه EB-5 را با پروژه های شان ارزیابی کنند و ابزار اولیه را برای آغاز سفر در وادی EB-5 را داشته باشند.

 

 

ناشر

علی جهانگیری

علی جهانگیری مدیرعامل سایت EB-5Investors.com و مجله سرمایه گذاران EB-5 است که یکی از پیشروان انتشارات و پورتال آنلاین EB-5Investors.com  در مورد برنامه  EB-5 و تنها پایگاه اینترنتی است که سرمایه گذاران می توانند بطور مستقیم با وکلای مهاجرت تماس بگیرند و توسعه دهندگان می توانند با مراکز منطقه ای و منابع مالی، ارتباط داشته باشند. مجله سرمایه گذاران EB-5 با افتخار میزبان دو کنفرانس بزرگ تجاری سالانه در آمریکا است. علی جهانگیری، دکترای حقوقش را از دانشگاه لویولا ماریمونت و لیسانس اش را از دانشگاه ارواین گرفت. او کارش را با وکالت بورس و اوراق بهادار آغاز کرد اما خیلی زود تمرکزش را تغییر داد و وارد حوزه انتشارات دیجیتالی شد و تعداد زیادی پورتال آنلاین را پایه گذاری کرد. علی در سال 2009 و 2010 از طرف فرماندار وقت، آرلوند شواتزنگر به کمیسیون بازبینی قانون و همزمان به عضویت هیئت مدیره نمایشگاه اورنج کانتی برگزیده شد.

گروه نویسندگان

جف کمپیون

جف کمپیون، وکیل مهاجرت و مدیرعامل شرکت  Pathways EB-5، Texas Urban Triangle Regional Center,   Gulf States Regional Centerاست که صاحب و گرداننده مراکز منطقه ای در ایالت های متعدد است. جف دکترای حقوقش را از کالج حقوق لوین در فلوریدا و فوق لیسانس اش را در مطالعات آمریکای لاتین از دانشگاه فلوریدا دریافت کرد. او یکی از اعضای کمیته EB-5 انجمن وکلای مهاجرت آمریکا و عضو هیئت مدیره این انجمن در مکزیکو است و بعنوان عضو کمیسیون سیاستگذاری عمومی انجمن سرمایه گذاری در آمریکا IIUSA فعالیت می کند. جف ارائه دهنده خدمات به سرمایه گذاران و توسعه دهندگان و متخصص تشکیل مراکز منطقه ای، قبول شدن پروژه ها، ارزیابی ریسک مهاجرت و نظارت بر مراکز منطقه ای است. او بارها در سمینارهای مختلف درباره EB-5 سخنرانی کرده است.

لیندا هه

لیندا هه مدیر گروه مشاوره ای ویلیان Wailian Overseas Consulting Group است که یکی از بزرگترین سازمان های مهاجرتی در چین است که بیش از 300 کارمند دارد و در همه شهر های بزرگ و شهرهای رده دو در چین دفتر دارد. شرکت ویلیان طی سال ها داستان های موفقیت آمیز زیادی را در بیش از 50 پروژه EB-5 رقم زده است. در سال 2013 ویلیان نزدیک به 250 میلیون دلار کسب و بیش از 5 هزار شغل فقط در منطقه نیویورک ایجاد کرده است. شرکت ویلیان مفتخر است که بزرگترین کنفرانس EB-5 چین را میزبانی کرده است که در آن کنفرانس ارتباطات ارزشمندی بین توسعه دهندگان، مراکز منطقه ای، سازمان های امور مهاجرت و سرمایه گذاران ایجاد شد. لیندا بعنوان یک فرد بشردوست سال ها است که بعنوان معاون انجمن چین و آمریکا و مدیر بنیاد شانگهای سونگ چینگ لینگ پرل اس باک Shanghai Soong Ching Ling - Pearl S. Buck Foundation ،  در جامعه فعال است.

دیوید هیرسون

 دیوید هیرسون شریک مدیریتی شرکت دیوید هیرسون و شرکا است و تا قبل از اینکه شرکت خودش را باز کند در دفاتر ارواین کالیفرنیا در فراگومن، دل ری، برنسن و لووی شریک مدیریتی بود. دیوید فارغ التحصیل دانشگاه ویت واترزرند ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی و عضو کانون وکلای ایالت کالیفرنیا و واشنگتن است. او از سال 1990 وارد برنامه EB-5 شده است و وکالت اولین پرونده های این برنامه را با موفقیت به نتیجه رسانده است. دیوید رئیس هیئت مدیره کانون وکلای کالیفورنیا، بخش قوانین بین المللی و رئیس هیئت مدیره انجمن وکلای مهاجرت آمریکا در کالیفرنیای جنوبی است.بدلیل کارهای مهمی که دیوید انجام داده است، او را بعنوان یک وکیل فوق العاده در کالیفرنیای جنوبی می شناسند. حوزه وکالت او بر روی مراکز منطقه ای EB-5، پروژه ها و سرمایه گذاران شخصی و مراکز منطقه ای یا سرمایه گذاران بصورت مستقیم متمرکز شده است. دیوید بطور منظم سخنرانی هایی را در داخل و خارج از کشور با موضوع EB-5 و قوانین مهاجرت برگزار می کند و جزو هیئت تحریریه مجله سرمایه گذاران  EB-5Investors  است.

لیندا لو

لیندا لو بنیاندگذار گروه گلوبال لاو است که تخصص آن روی پرونده های مهاجرتی است که افراد و شرکت های خارجی با سود خالص بالا در آن دخیل هستند. لیندا بعنوان عضو هیئت مدیره انجمن وکلای مهاجرت آمریکا در کالیفرنیای جنوبی کار کرده است. او عضو کانون وکلای ایالت کالیفرنیاست و بعوان مشاور قضائی در انگلستان و ولز مورد قبول واقع شده است. او بارها در کنفرانس ها و سمینار ها درباره امور مربوط به EB-5 سخنرانی کرده است. لیندا دکترای حقوق خود را از دانشگاه USLA گرفته است و فوق لیسانس اش را از دانشگاه میشیگان و لیسانس اش را از دانشگاه برکلی. لیندا عضو هیئت تحریریه مجله Investors EB-5 است.

داون لوری

 داون لوری وکیل مهاجرت از طریق برنامه EB-5  در واشنگتن دی سی، در پولسینللی، است. او فوق لیسانس خود را از دانشگاه پنسیلوانیا گرفته و از کالج حقوق دانشگاه واشنگتن، دکترای حقوق گرفته است. داون عضو کانون وکلای نیوجرسی و واشنگتن دی سی است و از اوایل دهه 90 وارد حوزه EB-5  شده است. داون عضو کمیته روش های بهینه انجمن سرمایه گذاران آمریکایی است. او متخصص امور انطباق در برنامه EB-5 است و در جلسه هیئت مدیره دفتر واشنگتن دی سی EB-5 مراکز منطقه ای را معرفی کرده است و مثال هایی از مشکلات مربوط به نسخه ها و امور مربوط به فرم I-829 را مطرح کرده است.

جوزف مک کارتی  

جوزف مک کارتی از بنیانگذاران بنیاد رویای آمریکایی American Dream Fund  و از کارگزاران مراکز منطقه ای در سرتاسر آمریکا و شریک در شرکت مک آدام و مک کارتی McAdam & McCarthy در لس آنجلس است. او دکترای حقوق خود را از مدرسه حقوق دانشگاه سیاتل گرفته است و لیسانس اش را در رشته هیدروژئولوژی و ژئوشیمی آب از دانشگاه معدن کلورادو و لیسانس خاک شناسی اش را از دانشگاه وایتیر گرفته است.

ال راتان

ال راتان توسعه دهنده و صاحب یک مرکز منطقه ای EB-5  است. او لیسانس مدیریت تجاری اش را از دانشگاه ایالتی ساکرامنتو گرفته است و بیش از 30 سال تجریه عملی در توسعه املاک و مستقلات دارد. تخصص او ساخت و ساز و توسعه مجتمع های مسکونی، ساختمان های صنعتی، مراکز خرید خرده فروشی، ساختمان های اداری، مراکز درمانی کوتاه مدت و مجتمع هایی برای سالمندان بازنشسته  است. ال بنیانگذار و مدیر یک بنیاد فرصت یابی برای سرمایه گذاری آسیایی با  عنوان توسعه قاره ای شرق  Continental East Development (CED) است که با مرکز منطقه ای قاره ای آمریکا USA Continental Regional Center، شراکت دارد و بطور فعال توسعه در زمینه زندگی حمایتی سالمندان، افرادی با اختلال حافظه که نیاز به مراقبت ویژه دارند و پرستاران حرفه ای از طریق برنامه روادید EB-5 را دنبال می کند.

رید توماس

رید توماس ، مسئول فروش و بازایابی جهانی در موسسه مالی ان ای اس NES  بیش از 20 سال تجریه در فروش و مدیریت بازاریابی در شرکت های خصوصی و عمومی  در زمینه تکنولوژی با رشد بالا در سلیکون ولی ،دارد. تجربیات او در گذشته شامل فروش سیستم  مکالمات اینترنتی سیلانترو، کنترل درآمد و رشد سهام بازار  تا رسیدن به عرضه اولیه سهام موفق در شرکت وینا تکنولوژی VINA Technologies و مدیریت عملیات فروش در شرکت ارتباطات اوکتل Octel که توسط شرکت لوسنت تکنولوژی   Lucent Technologiesخریداری شد. رید قبل از رسیدن به این مقام، بعنوان مدیر ارشد فروش جهانی شرکت لسزلو سیستم Laszlo Systems که یکی از پیشگامان اپلیکیشن های اینترنتی ریچ Rich Internet Applications بود، کار می کرد. در دورانی که با ان ای اس کار می کرد، رید باعث شد که رشد تجارت EB-5  در شرکت زیاد شود و ان ای اس بدل به یکی از پیشروهای توسعه راه حل های ابتکاری و نوآوری در زمینه های خاص این صنعت بشود. حضور فعال او در مجموعه EB-5  از او سخنرانی دائمی و پرطرفدار در کنفرانس ها و مراسمی ساخته است که در سرتاسر کشور برگزار می شود.

جان تیشلر

جان تیشلر شریک تجاری شرکت تضامنی با مسئولیت محدود شپارد مولن ریختر و همپتون Sheppard Mullin Richter & Hampton است که درحال حاضر بعنوان رئیس هیئت مدیره تیم بازار سرمایه و مدیر تیم EB-5  شرکت است. مشتری های جان اغلب  در بازار داخلی و بین المللی سرمایه، امور مالی شرکت ها، توسعه دهندگان سرمایه ، مراکز منطقه ای و واسطه ها هستند. او همچنین به شرکت های تثبیت شده ای چون ان وای اس ای NYSE و نسدگ NASDAQ و سرمایه گذران در بازار سهام بین المللی و مشتری های پردآمد کوچک در مورد ساختار سرمایه، سهام و بدهی و قوانین بورس و اوراق بهادار به آنها مشاوره می دهد. جان دکترای حقوق خود را از دانشکده حقوق دانشگاه ییل گرفت و لیسانس اش را در اقتصاد از دانشگاه کرنل گرفت. او بطور مرتب درباره بازار سهام EB-5 و در پنل هایی در مورد مباحث مربوط به بورس و اوراق بهادار EB-5 مطالبی می نویسد.

کوین رایت

کوین رایت بعنوان اقتصاددان و مدیرعامل شرکت رایت جانسون،  Wright Johnson کار می کند. او به راه اندازی بیش از 70 شرکت، کمک کرده است تا بتوانند بدل به شرکت هایی با سیستم مهاجرت و شهروندی در آمریکا بشوند و تبدیل به شرکت مورد نظر مراکز منطقه ای بشوند و همچنین بر روی تعداد زیادی پروژه موفق سرمایه گذاری مستقیم EB-5 کار کرده است.شرکت رایت جانسون مطالعات مهم زیادی انجام داده است و از طرح های تجاری برای تصویب شدن در USCIS خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده آمریکا، حمایت کرده است. کوین این مطالعات و طرح های تجاری را برای تعداد زیادی از صنایع هتلداری، بیمارستان ها، صنایع نفت و گاز، کشاورزی، زندگی حمایتی سالمندان و خدمات پرستاری و تکنولوژی تکمیل کرده است. او مرتبا در مورد موضوعات اقتصادی  EB-5سخنرانی می کند و عضو انجمن سرمایه گذاری در آمریکا است.

 

کایل واکر

کایل واکر یکی از بنیانگذاران بنیاد مرکز منطقه ای گرین کارت Green Card Fund Regional Center و مدیر و شریک شرکت نیو جین ورلدواید New Gen Worldwide یک شرکت بین المللی املاک که تخصص آن تشکیل سرمایه، توسعه، منابع و کارگزاری است. او در دانشگاه ایالتی آریزونا درس خوانده است و لیسانس اش را در رشته مطالعات میان رشته ای با تمرکز بر روی تجارت، برنامه ریزی شهری و پایایی محیط زیست گرفته است. او بیش از 85 میلیون دلار در پروژه های املاک در برنامه EB-5 جمع آوری کرده است و میزان موفقیت او در تصویب I-526 صد در صد بوده است. او یکی از اعضای شورای بین المللی مدیریت شورای عالی اقتصادی فونیکس GPEC و یکی از اعضای بنیانگذار مرکز چین- آریزونا است. کایل همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره کمیته اعضای انجمن سرمایه گذاری آمریکا است.

 

 

 

گروه ویراستاران

کلتوس وبر، سر ویراستار

کلتوس ام وبر یکی از بنیانگذاران  پنگ و وبرPeng & Weber, PLLC، شرکت با مسئولیت محدود است که در سطح کشور بعنوان شرکت وکالتی مهاجرت از طریق EB-5 با دفاتری در سیاتل/مرسر آیلند و واشنگتن شناخته شده است. او در کمیته ملی EB-5 در انجمن وکلای آمریکایی مهاجرت عضو است و یکی از سخنرانان دائمی و یک مولف و ویراستار با تجربه در زمینه قوانین EB-5 است. کلتوس یکی از مولفان کتاب های انجمن وکلای آمریکایی مهاجرت در سال 2010 و 2014 در زمینه EB-5  و بازبین مدعو بخش های مربوط به EB-5 کتاب مرجع قانون مهاجرت کورزبان Kurzban که از آن بعنوان معتبرترین کتاب در مورد قوانین مهاجرت یاد می شود. کلتوس از کالج ویلیام و مری لیسانس و از دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن، دکترای حقوق گرفته است.

الیزابت پنگ، سر ویراستار نسخه چینی

الیزابت پنگ یکی از بنیانگذاران پنگ و وبرPeng & Weber, PLLC، شرکت با مسئولیت محدود است که در سطح کشور بعنوان شرکت وکالتی مهاجرت از طریق EB-5 با دفاتری در سیاتل/مرسر آیلند و واشنگتن شناخته شده است. الیزابت مدرک حقوق خود را در چین در سال 1983 و در آمریکا در سال 1988 گرفت. الیزابت مولف و استاد دانشگاه در مورد برنامه EB-5 است که بطور خاص مورد احترام سرمایه گذاران چینی برنامه EB-5 است. او در میان مقاله هاش، مقاله ای با عنوان "چطور با موفقیت سرمایه گذاران چینی برنامه EB-5 را معرفی کنیم" را برای کتاب EB-5 در سال 2012 نوشت و مقاله " راهنمای خودمانی قوانین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری EB-5 " برای کتاب گزینه های مهاجرت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان، نسخه چاپ سوم.

کورتنی کریدون، ویراستار

کورتنی کریدون یکی از ویراستاران مجله EB-5 Investors است که در ارواین کالفرنیا سکونت دارد. او لیسانس خود را در رشته امور بین الملل از مدرسه ادموند ای والش دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی، دریافت کرد و تمرکز اش را معطوف به مقوله مهاجرت بین الملل کرد. او با مهاجران و پناهندگان در واشنگتن، کپنهاک، دانمارک و اورنج کاونتی، کالیفرنیا کار کرده است.

علی جهانگیری: ویراستار؛ جان تیشلر: ویراستار؛ لیا کیلیان: ویراستار؛ هانا هاف: دستیار ویراستار؛ نیکول کونولی: دستیار ویراستار

 

*مراکز منطقه ای:  هر نهاد اقتصادی خصوصی یا عمومی است که با ترویج افزایش سرمایه داخلی، ایجاد اشتغال، بهبود بهره وری منطقه ای، و افزایش رشد اقتصادی مرتبط باشد.